Yazar Kadromuz

Nurcan FİDAN MIZRAK

Defne Akademi’nin kurucu üyesi olan yazarımız 2014 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş. 2019 yılında ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Sosyal Bilgiler ÖABT alanında çeşitli çalışmalar yapmış ve bu alanda kitaplar yazmaktadır.

Mehmet MIZRAK

Defne Akademi’nin kurucu üyesi olan yazarımız 2014 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Sosyal Bilgiler ÖABT alanında çeşitli çalışmalar yapmış ve bu alanda kitaplar yazmaktadır.

Ali Nuri TOPRAK

‘Ant Hocam’ 2014 Marmara Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunu olup Defne Akademi’nin kurucu üyelerindendir. Çeşitli eğitim kurumlarında Yönetici ve idareci olarak görev yapmakta ve LGS -YKS  öğrencilerine yönelik kitaplar yazmaktadır.

Ezgi TOPÇUOĞLU

2015’ten beri MEB’de kadrolu İngilizce Öğretmenliği yapmaktadır. Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde bulunmuş İspanya ve İtalya’da Erasmus + Eğitimci Projeleri aracılığıyla oradaki meslektaşlarıyla eğitimci eğitimi üzerine çalışmalar yapmıştır. Dil edinimi, çocuklara yabancı dil öğretimi ve linguistics üzerine çalışmaları ve eğitimleri devam etmektedir.

Nur Banu ÖNEL

Hacettepe Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik; Ankara üniversitesi mezunudur. 2000 yılından beri eğitim bilimleri ve okul öncesi öabt derslerine girmektedir.

Ozan SAYMAN

Özel bir üniversitede öğretim görevlisidir ve lehçeler üzerine doktora yapmaktadır. Ösym’nin sistemine ve mantığına uygun olarak öabt çalışmaları yürütmektedir.

Ali YANCAR

1993 yılında Manisa/Demirci’de dünyaya gelen yazarımız, 2015 yılında Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Birçok yayınevinde yazdığı soru ve bölümlerin yanında iki tane öykü kitabı da bulunan yazarımız İzmir’de bir özel okulda çalışarak yaşamını sürdürmektedir.

Yıldırım ALGÜL

2012 yılında Ondokuz Mayıs üniversitesi fenedebiyat fakültesi coğrafya bölümünden mezun olmuştur.

Ömer SEVÜK

2013 – Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü mezunudur. KPSS ve YKS dersleri vermektedir. Ayrıca Tarih Öabt Alan eğitimi konusunda detaylı bir çalışma yapıp bu alanda da ders vermektedir. Alan Eğitimi Konu Anlatımı, Soru bankası hazırlamaktadır.

Selin ORTAÇ

Yazarımız 2004 yılında Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur.  2008 yılında  Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi’de Yüksek Lisans yapmıştır. Ayrıca 2010-2013 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Adalet MYO’da öğrenim görmüştür.
Günümüzde çeşitli kurumlarda  Tarih, Vatandaşlık ve Eğitim Bilimleri dersleri vermektedir.

İlyas ÇETİNKAYA

Amasya üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olan yazarımız 3 yıl Konya da özel öğretim kursunda çalıştıktan sonra MEB’e atanmıştır. 2 yıldır MEB’de çalışmaktadır. 3 yıldır aktif olarak ÖABT’ye yönelik çalışmalar yürütmektedir. İnstagramda “matematik.oabt” sayfasını yönetmektedir.

Kayahan GÜLER

2013 Kocaeli üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olan yazarımız 2015 de Kocaeli Üniversitesi Uygulamalı Matematik Anabilim Dalında yüksek lisansa başlamıştır. Birçok yayının editörlüğünü ve tashih uzmanlığını yapmaktadır.

Zeynep ERDOĞAN

1992 Eylül doğumludur. 27 yıldır İstanbul’da yaşamaktadır. Hafızlık yapmış olan yazarımız 4 Yıllık Kuran Kursu deneyiminden sonra 2016’da İlahiyat ve Felsefe bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli kurumlarda öğretmenlik yapmış ve halen Din Kültürü ve Ahlak bilgisi alanında öğretmenliğe devam etmektedir.

Nurcan BİNGÜL

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği mezunudur. MEB’ de kadrolu öğretmenlik yapmaktadır.

Rahel YILDIRIM

Yazarımız 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2015 Eylül ayında Van’nın İpekyolu ilçesine  atanmıştır. 2016 yılında TÜBİTAK ‘ta Kimya Öğretmenliğinde Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Çalıştayına katılan yazarımız,   Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnorganik Kimya Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmaktadır.

ÖZLEM EŞ KIRICIOĞLU

Celal Bayar Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olan yazarımız 9 Eylül Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır.  2014 yılından bugüne dershane ve özel öğretim kursu deneyimi bulunmaktadır. Yazarımızın alanında yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli TÜBİTAK projelerinde ve kongrelerde yer almıştır.

Murat KIRICIOĞLU

Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik öğretmenliği bölümünden mezun olan yazarımız  Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde İleri Kuantum Mekaniği alanında yüksek lisans yapmıştır. 2010 yılından beri farklı seviyelerde bir çok öğrenci ile farklı çalışmalar yürütmektedir. Farklı eğitim kurumlarında çalışmış olan yazarımız MEB’de Fizik öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

İlhan YAMAN

“PDR Hocam” ekibinde yer almaktadır.

Ahmet METİN

“PDR Hocam” ekibinde yer almaktadır.

Mustafa GÜNER

“PDR Hocam” ekibinde yer almaktadır.

Esma PEHLİVAN

“PDR Hocam” ekibinde yer almaktadır.

Resul YILMAZ

Bugüne kadar çeşitli kurumlarının şubelerinde Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi , Rehberlik ve Özel Eğitim derslerine giren yazarımız günümüzde halen bu dersleri çeşitli kurumlarda vermektedir.

Halil İbrahim VARLI

Yazarımız, 2007 yılı Sakarya Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunu. Paragraf, dil bilgisi ve sözel mantık soru bankalarının yazarı. MEB’de öğretmen.

ALİ FUAT METİN

2010 Yılında Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Felsefe Grubu Öğretmenliğinden lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. Felsefe Grubu Öğretmenliğinin yanında 2010 Yılından beri KPSS Eğitim Bilimleri Dersleri vermektedir. Hem TYT-AYT alanında hem de KPSS EĞİTİM BİLİMLERİ alanında yazarlık yapmaktadır.

Call Now Button